fbpx

F3: Már a hétvége első futama előtt bajnokavatás történt

Túl van a Formula 3-as mezőny az utolsó 2023-as versenyhétvégéjén, így a szezon véget ért.

Érdekesség, hogy az F3-as bajnokot nem az egyik verseny után, hanem a kvalifikáció után avatták. Oliver Goethe szerezte meg a pole pozíciót, amivel két pontot szerzett. Ezzel pedig „elintézte” Gabriel Bortoleto számára a bajnoki címet, így annak riválisai már nem tudtak elegendő pontot gyűjteni ahhoz, hogy megelőzzék.

Az újdonsült F3-as bajnok Bortoleto egyébként Fernando Alonso A14 Managementjének pártfogoltja.

A szombati akciódús sprintversenyen aztán Franco Colapinto megszerezte negyedik győzelmét a Formula 3-ban. A fordított rajtrács okán pole-ból induló MP Motorsport-versenyző az első kanyarban elvesztette a vezetést csapattársával, Mari Boyával szemben. A páros négyszer cserélt helyet, mielőtt az argentin az utolsó öt körben el tudott szakadni a csapattárstól.

Boya végül a második helyet sem tudta megtartani, azt a friss bajnok Bortoleto kaparintotta meg.

Végeredmény (top 5):

1. Franco Colapinto
  2. Gabriel Bortoleto
  3. Mari Boya
  4. Taylor Barnard
  5. Oliver Goethe

A vasárnap reggeli főversenyen Jonny Edgar tökéletesen megoldotta a Safety Car utáni utolsó újraindítást, így megszerezte első dobogós helyezését és első győzelmét a Formula 3-ban.

Zak O’Sullivan keményen küzdött azért, hogy elhódítsa a győzelmet brit honfitársától, de végül be kellett érnie a második hellyel. A 18 pont elég volt neki ahhoz, hogy megszerezze a második helyet a bajnokságában, és segítsen a PREMA Racingnek megnyerni a csapatbajnokságot.

A Jenzer Motorsport versenyzője, Taylor Barnard lenyűgözően fejezte be újonc pályafutását, és a nyolcadik helyről feljött az első háromba.