fbpx

Megszavaztátok az év legnagyobb F1-es meglepetését, csalódását és még sok mást

Az év utolsó napján megnéztük, miként szavaztatok a Motorsportol.hu Forma-1-es „év versenyzője” szavazásán. Amin persze nem csak az év versenyzőjére szavazhattatok, hanem több más kategóriát is véleményezhettetek.

Rögtön a szezon vége után arra kértünk titeket, hogy osztályozzátok a 2023-as F1-es szezont, úgy, mint az iskolai osztályzatokat szokás osztani. 1=elégeteln, 5= kitűnő. Nos egészen szélsőséges lett a eredmény, mivel majdnem teljesen ugyanannyian adtak rá ötöst, mint amennyien egyest. Így aztán összességében azt mondhatjuk, hogy egy közepes hármasnál egy picikét jobb értékelést kapott a szezon.

5 (kitűnő) 27,97%
4 (jó) 19,59%
3 (közepes) 17,39%
2 (elégséges) 7,63%
1 (elégtelen) 27,42%

2023-ban a szezon kezdetekor 2 újoncot köszönthettünk a mezőnyben, Oscar Piastri és Nyck de Vries személyében. Utóbbit azonban a szezon közepén menesztette az AlphaTauri, helyére pedig visszatért Daniel Ricciardo, aki már közel sem újonc. Igen ám, de az ausztrál Zandvoortban eltörte a kezét, így helyettesítésre volt szükség. Így debütálhatott még egy újonc, Liam Lawson személyében, aki remekül helyt állt.

Az „év újonca” szavazás végül meglehetősen fölényes Piastri sikert hozott.

Oscar Piastri 85,95%
Liam Lawson 13,51%
Nyck De Vries 0,54%

A legjobb csapat kategóriájában fölényes győzelmet aratott a Red Bull, a további sorrend azonban nem egyezik meg a pontverseny végeredményével. Úgy tűnik, nagyra értékeltétek a McLaren év végi feltámadását és az Astron Martin év eleji lendületét is.

8 Alfa Romeo 0%

Az év F1-es versenyzője szavazást nem különösebben meglepő módon a világbajnok Max Verstappen nyerte, a szavazatok 34,30%-kal. Előnye azonban közel sem lett olyan hatalmas, mint a versenypályán volt.
És nem is az futott be a második helyen, aki a pontversenyben (Sergio Pérez). Második helyre, 29,13%-kal Fernando Alonsót tettétek, aki a szezon első felében elképesztően jól teljesített az Aston Martinnal. Rajta a későbbiekben sem múlt, azonban a csapat alulmaradt a fejlesztésekben a többiekhez képest.
A harmadik helyen a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton futott be.

13 Kevin Magnussen 0,00%

Az év pozitív meglepetése és az év csalódása kategóriákhoz felsoroltunk pár jelentősebb történést a teljesség igénye nélkül. Végül a legpozitívabbnak Fernando Alonso év eleji szárnyalását minősítettétek, meglehetősen nagy többséggel.

Daniel Ricciardo visszatérése 2,12%

A legnagyobb csalódás kapcsolódik a pozitívumhoz is. Míg az év elején szinte biztosra vettük, hogy a sok dobogós hely után legalább egy győzelmet is szerez majd az Astron Martin, leginkább Alonso által. Ez azonban nem történt meg, sőt egyre inkább elmaradt a csapat az év eleji teljesítményétől.

Szintén nagyon csalódást okoztak sokaknak a Ferrari sorozatos hibái, csak úgy, mint az, hogy Sergio Pérez sem tudta tartani a lépést a csapattárs Max Verstappennel.