Rendszerint nem akadnak fel az emberek a hónapok 13. napján, de ha épp péntek 13-ról van szó – mint ma is-, azt azért mindenkinek feltűnik, még akkor is, ha nem babonás.
A péntek 13 negatív hiedelme világszerte megjelenik. A 13-as számot sok kultúrában negatív jelentéssel ruházzák fel.
A péntek is hagyományosan rossz ómennek számított több kultúrában. Ennek egyik lehetséges eredete az, hogy a keresztény hagyomány szerint Jézust pénteken feszítették keresztre. Továbbá állítólag a középkorban pénteken voltak a kivégzések is.
Ezen kívül 1307. október 13-án, pénteken IV. Fülöp francia király parancsára a templomos lovagrendet letartóztatták, és sok tagját megkínozták, majd kivégezték. Ez az esemény tovább növelhette a péntek 13. negatív megítélését a középkori Európában.
A skandináv mitológiában Loki, a csalárdság istene volt a 13. vendég egy vacsorán, ahol az egyik istent (Baldurt) megölték.
Mindezek alapján a péntek és a 13-as szám találkozása fokozottan negatívként él a köztudatban.
Noha ma már kevésbé vesszük komolyan a babonákat, a 13-astól való „félelem” a Forma-1-ben is megjelenik. A sport 74 éves történelme során mindössze hárman versenyeztek ezzel a rajtszámmal.
Legelőször Moises Solana, az 1963-as Mexikói Nagydíjon. Bár a 11. helyen még értékelték, motorhiba miatt kiesett a versenyből. Nyolc további futamon indult még, de ezeken már nem a 13-as rajtszámmal. Bár ezeken a versenyeken sem volt eredményesebb.
Utána Divina Galica volt a következő. Ő három versenyhétvégén próbált kvalifikálni a nagydíjra, ebből az első kísérlet, az 1976-os Brit Nagydíjon a 13-as rajtszámmal történt. 13 év után először fordult elő, hogy egy autó a 13-as számmal nevezett egy versenyhétvégén. Galica számára is balszerencsés maradt azonban a szám, mivel nem sikerült kvalifikálnia a versenyre. Ahogy a további két próbálkozása is sikertelen volt.
Ezután hosszú ideig senki nem viselte a 13-as rajtszámot az F1-ben, egészen addig, amíg 2014-ben be nem vezették az állandó rajtszámokat. Ekkor Pastor Maldonado választotta 13-ast, amit a karrierje végéig használt – nem túl sok szerencsével.