fbpx

Verstappen nyert, a mókát pedig Magnussen és Hamilton szolgáltatta

A Miami Nagydíj sprintversenyén is Max Verstappen foglalhatta el a pole pozíciót. Mellőle Charles Leclerc várta a rajtot, míg mögöttük Sergio Pérez, és meglepetésre Daniel Ricciardo sorakozhatott fel. Alexander Albon pedig a boxutcából vágott neki a versenynek, a mezőny után.

A 19 körös verseny rajtja után Verstappen fordult el elsőként, míg Leclerc-t támadta Pérez, de nem tudta megelőzni. Ezt pedig Ricciardo használta ki jól, aki viszont átvette a harmadik helyet a mexikóitól.

Szinte rögtön érkezett azonban a biztonsági autó, mert Lando Norris autója a pálya mellett maradt. Ez annak lett az eredménye, hgy Norris mögött haladt a két Aston Martin, Lance Stroll és Fernando Alonso. A belső íven aznban megérkezett a jobbosba Lewis Hamilton, így Alonso Stroll és Hamilton közé szorult, össze is ért Strollal, aki így eltalálta Norris McLarenjének hátulját. Norris mellett Stroll is feladni kényszerült a versenyt.

Miután a negyedik körben folytatódhatott a verseny, a hatodik körben Pérez visszaerezte a harmadik helyet. Nem sokkal később pedig Carlos Sainz érkezett meg Ricciardo nyakába.

A 8-9. helyen Magnussen és Hamilton csatáztak. Hamilton előzte – volna – a dánt, mire az elhagyta a pályát, visszatérésével pedig előnyt szerzett, Hamilton előtt maradt. Az esetért Magnussen 10 másodperces büntetést kapott.

Az esetet később megismételte a Magnussen-Hamilton páros, ezúttal pedig mindketten elhagyták a pályát. Ennek az lett az eredménye, hogy Tsunoda beékelődött közéjük. Utána azonban Magnussen Tsunoda és Hamilton mögé került.

Magnussen a verseny végére 10+10+5 másodperc büntetést szedett össze, míg Hamilton boxutvai gyorshajtásért kapott áthajtásos büntetést. Mivel azonban ezt a csak a verseny után osztották ki rá, 20 másodperces időbüntetéssé alakult. A brit így a 16. lett a versenyen.

A sprintversenyt végül észrevétlenül nyerte Verstappen, Leclerc és Pérez előtt. Sainz még az utolsó pillanatban próbálta megelőzni Ricciardót, de nem járt sikerrel.