fbpx

Piastri bajba került, miután Silverstone-ban ellátogatott a MotoGP futamra

Oscar Piastri és édesanyja között áll a bál, miután augusztus 5-én szombaton ellátogatott a MotoGP világbajnokság brit fordulójára.

A 22 éves versenyző kihasználta az alkalmat, hogy számos versenyzővel és csapattal találkozzon, miközben a Forma-1 nyári szünetet tart, sőt még Johann Zarco Pramac Racing Ducati gépére is felülhetett. A fotót a saját Twitter (X)-fiókján tette közzé, ahol édesanyja, Nicole Piastri meglátta, és viccesen reagált rá:

„Ó, még mit nem! Távozz a motortól Oscar Jack Piastri. A szívem nehezen bírja már az autókat is.”

Nem csak Piastri érkezett a hétvégén Silverstone-ba, hogy megnézze a kétkerekű versenyzés legjavát. McLarenes csapattársa, Lando Norris, elkötelezett MotoGP-rajongó, vasárnap a pályán szurkolt Fabio Quartararónak, és még sisakot is cserélt a 2021-es világbajnokkal.

Aleix Espargaro a MotoGP-futamot az utolsó körben a regnáló bajnok és pontversenyben vezető Francesco Bagnaia megelőzésével nyerte meg, miután Alex Marquez nyerte a szombati sprint futamot.

Fermin Aldeguer azonnal utána megnyerte a Moto2-es futamot, míg a kolumbiai újonc David Alonso az utolsó helyről az elsőre állt fel, hogy megszerezze első győzelmét a Moto3-ban.

Újabb brutális átigazolás jön: Piastri a Red Bullhoz tart?